7/3 Berger 75 - Filmový dokument a krátký film. 19:00hod / v prostoru Cafe-Art

Letos v únoru oslavil své pětasedmdesátileté narozeniny známý havlíčkobrodský filmař a dokumentarista Petr Berger. Jeho tvorbu, vzpomínky, protagonisty a samozřejmě dokumenty i hraný film si připomeneme v Cafe-art OKO Havlíčkův Brod.

Uvidíte:
Kryštof 17 (délka filmu 08:30) - napínavý dokument o začátcích letecké záchranné služby na Havlíčkobrodsku

Moje sladké dřevo (délka filmu 08:00) - mladý talentovaný klarinetista Yang (Honza) Cai a jeho profil

Včelařství Sláma (délka filmu 18:00) - představení rodinného včelařství z Vysočiny a tradičních postupů výroby medu, medoviny či svíček

Jana Blažková (délka filmu 16:50) - hudební profil akordeonistky Jany Blažkové, rodačky z Veselého Žďáru

Svědomí (délka filmu 11:35) - hrané psychologické drama. Každý z nás si občas musíme sáhnout do svého svědomí. Ne vždy jsou však výčitky svědomí otázkou života či smrti...

Po promítání proběhne diskuze s autorem a jeho hosty

Vstupné dobrovolné

Petr Berger (nar. 6. 2. 1944)
- absolvent konzervatoře v Hradci Králové, obory Filmová kamera a režie a Výtvarná fotografie
- věnuje se především krátkému dokumentárnímu filmu či krátkému hranému filmu
- od začátku své tvorby využívá kameru s 16 mm filmem
- pravidelný účastník soutěží neprofesionálních filmařů
- kromě filmu se věnuje i fotografování
- režii několika filmů si vzala na starost manželka Věra Bergerová

14/3 Filmový večer s GHB - F.Vláčil, Adelhaid, 19:00, 50,-

15/3 Ples Basket - hraje Variace, 20:00

16/3 Ples VAK, 20:00 (pořádá VAK HB)

22.-24.3. Festival Jeden svět v regionech

jeden svět - videos

Klub Oko Havlíčkův Brod bude i letos dějištěm festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Havlíčkův Brod.

Můžete se těšit na porci dokumentárních filmů, středeční speciál v rámci Filmového OKA, projekce pro školy, interaktivní výstavu, úžasné hosty, diskuze, doprovodný program, koncerty a mnoho dalšího.

Program:
18. - 22. 3.: Školní projekce
20. 3.: Filmové OKO: Máme na víc ("Proč by nešel vyměnit prezident?" řekl známý textař Michal Horáček a šel kandidovat na prezidenta republiky)
21. 3.: Když… studentský film o lásce a komunikaci, který se natáčel
na Havlíčkobrodsku, vstupné dobrovolné
22. 3.: Lamunan Oi! A PUNK DAYDREAM
Vote for Kibera
23. 3.: América
Women with Gunpowder Earrings
On Her Shoulders
24. 3.: Reconstructing Utøya
Welcome to Sodom
Village of Swimming Cows

Během několika týdnů doplníme podrobné informace o dokumentech, o hostech festivalu, o kompletním doprovodném programu a večerních koncertech.

Vstupné:
60 Kč/dokument
100 Kč/promítací den
200 Kč/ třídenní festivalová akreditace

Jsme rádi, že jsme v tom společně!

29/3 koncert: RED NOSE vs. GINGERHEAD, 20:00

30/3 Divadelní představení: Jen Tak, Havl. Borová - Kurz efektivního rodičovství

5/4 ZÁVIŠ, Kohout plaší smrt, Louty / (pořádá Cecek) / vst. 150,-

7/4 Expediční kamera - filmový festival / 16:00-21:00

19/4 Zakázaný Ovoce, Jaksi Taksi - Outsider Tour 2019

předprodej: www.ticketstream.cz (200 Kč + poplateky) nebo na www.shopngo.cz (200 Kč).

HB – předprodej:

CK GLOBUS - JAROSLAVA HANDLOVÁ

www.ckglobus.cz

Havlíčkovo náměstí 169, 58001 Havlíčkův Brod

(dům U Bílého koně)

Po-Pá 8.30-16.30

Telefon: +420 569 426 649

Na místě vstupné 280 Kč.

26/4 Michal Ambrož a HUDBA PRAHA, 21:00

MICHAL AMBROŽ & HUDBA PRAHA

Jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény.  Zakladatel kapel Jasná Páka, Hudba Praha a Divoký srdce. V roce 2016 vydal desku Srdeční příběh  pod producentským dohledem Davida Kollera. Rok 2019 přinese další albový počin tohoto projektu.

Srdeční příběh - https://www.youtube.com/watch?v=iZbMZ7jSZZU

Brejle - https://www.youtube.com/watch?v=pib2OAZ_6zs